Laserowy Lifting (resurfacing)

Opis zabiegu

Laserowy lifting twarzy/ciała inaczej zwany  resurfacingiem lub frakcjonowaniem nieablacyjnym to zabieg laserowego liftingu twarzy wykorzystuje naturalne procesy fizjologiczne skóry w celu poprawy jej kondycji, usunięcia przebarwień i wygładzenia zmarszczek. Polega on na działaniu laserem pikosekundowym o określonej długości fali na skórę, aby doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń. W efekcie tego skóra zostaje pobudzona do odbudowania uszkodzonych miejsc i produkcji kolagenu oraz elastyny. Jest to zabieg idealny dla osób, które pragną w szybki sposób poprawić kondycję i wygląd swojej skóry, a jednocześnie nie chcą tracić czasu na rekonwalescencję. Laserowy lifting twarzy polecany jest szczególnie osobom, u których widoczne są pierwsze zmarszczki, przebarwienia czy rumień. Skuteczność zabiegu jest najbardziej widoczna po  3-5  wizytach w salonie, ale poprawę napięcia i wygładzenie można zauważyć już po pierwszym zabiegu.  Serię należy wykonać w odstępach, co 4 – 6 tygodnie. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny. Co ważne, po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych zajęć.

Jak przygotować?

Do zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem oraz innymi pochodnymi witaminy A. Nie wykonujemy głębokich peelingów czy kwasów. Przed planowanym resurfacingiem nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, a także ziołowych herbatek, gdyż mają działanie fotouczulające i mogą powstać przebarwienia. W dniu zabiegu dobrze jest nawodnić organizm

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent wypełnia kartę medyczną w celu wykluczenia przeciwskazań. Na początku skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie zostaje poddana działaniu wiązki lasera.   Energia świetlna jest pochłaniana przez barwne struktury skóry – melaninę znajdującą się w przebarwieniach oraz hemoglobinę zgromadzoną w rozszerzonych naczynkach. Powoduje to rozjaśnienie i poprawę kolorytu skóry. Laser wpływa też na naturalne procesy regeneracyjne, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Resurfacing nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło. Czas trwania uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Wykonywany na twarzy zajmuje około 15-25 minut. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerująca maska ochronna. Bezpośrednio po zabiegu skóra często jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, gorących kąpieli i spożywania alkoholu. Wskazane jest stosowanie filtru UV 50.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Efekty

Po zabiegu pacjenci obserwują poprawę w zakresie napięcia i wyrównania kolorytu skóry, która  jest jaśniejsza, młodsza i gładsza. Laser nieablacyjny, który podgrzewa tkankę, nie powoduje łuszczenia skóry. Nie wymaga zatem czasu rekonwalescencji. Idealnie sprawdzi się do korekty niewielkich zmian pigmentacyjnych oraz dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy okres gojenia po zabiegu. Laserowy resurfacing twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na wiotką skórę twarzy. Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej i ziemistej cery bez blasku. Dzięki niemu przestają być widoczne: zmiany pigmentacyjne, zmarszczki, rumień.

O co pytacie najczęściej...

Urządzenie gwarantuje bezbolesność zabiegu ze względu na posiadanie opcji chłodzenia obszaru poddawanego zabiegowi. Jednak osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać dyskomfort.

Scroll to Top