Lipoliza iniekcyjna

Opis zabiegu

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjny zabieg trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej. Metoda ta sprawdza się doskonale w przypadku tych obszarów na ciele, które są oporne na diety oraz ćwiczenia fizyczne. Polega na wprowadzeniu igłą preparatu w miejsca z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Takie działanie pozwala zmetabolizować nadmiar tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje wydalona przez organizm poprzez nerki. Efektywność zabiegu zależy od ilości tkanki tłuszczowej oraz od poziomu odporności na podawane za preparaty. Istotny wpływ na efekt końcowy ma również dobre nawadnianie organizmu, powstrzymanie się od napojów alkoholowych oraz utrzymywanie racjonalnej, lekkiej diety. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest idealny dla osób cierpiących na uporczywy, zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak biodra, pośladki, brzuch czy podbródek. Uzyskane efekty uzależnione są przede wszystkim od wyjściowej ilości tkanki tłuszczowej i od ilości zabiegów. Zabieg ten jest odpowiedni dla osób z prawidłową masą ciała lub z lekką nadwagą.

Jak przygotować?

Procedura lipolizy iniekcyjnej nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Należy pamiętać jednak, że w miejscu wykonywania zabiegu skóra musi być całkowicie zdrowa, wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do wykonywania nakłuć i powinny zostać w pierwszej kolejności wyleczone.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu wynosi około 15-30 minut. Po lipolizie pacjent może wrócić do codziennej aktywności. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii od 3-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który ocenia, czy dany zabieg jest wskazany oraz wyklucza przeciwwskazania. Jeden zabieg trwa od 30 do 60 minut (w zależności od ilości i wielkości partii na ciele. Specjalista podaje cienką igłą substancje, które powodują rozpad błony komórkowej komórek tłuszczowych(adipocytów). 

Dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, które zastępuje tkanka włóknista. Tym samym dochodzi do obkurczenia skóry w miejscu podania preparatu. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu przez nerki. 

Miejsca poddane zabiegowi mogą być lekko zaczerwienione. Może również dojść do powstania 2 delikatnej opuchlizny oraz siniaków w miejscach iniekcji co wynika z powstałego stanu zapalnego. Niekiedy skóra staje się bardziej wrażliwa na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Objawy te jednak szybko znikną. Sam pacjent nie musi poddawać się rekonwalescencji. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.

Przeciwwskazania do zabiegu:

W czym może Ci pomóc lipoliza iniekcyjna?

Najbardziej spektakularne efekty lipolizy iniekcyjnej osiągają osoby szczupłe lub z lekką ndwagą, które mają trudność z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach takich jak np. brzuch, uda czy pośladki, mimo stosowania zdrowej diety i treningów.

O co pytacie najczęściej...

Dla większości osób nie jest, gdyż razem z preparatem rozpuszczającym komórki tłuszczowe podawany jest także środek znieczulający.

To zależy od konkretnej osoby i poziomu tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach wystarczy jeden lub dwa zabiegi, a w niektórych trzeba wykonać przynajmniej kilka. To ile potrzeba zabiegów oceniane jest podczas konsultacji ze specjalistą.

Zabiegi powinny być powtarzane średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych.

Scroll to Top