Mezoterapia igłowa
Opis zabiegu
Wśród zabiegów kosmetologii estetycznej na uwagę zasługuje znana i często wybierana mezoterapia igłowa, która bardzo dobrze sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty koloryt, pojawiają się na niej różnego rodzaju przebarwienia lub blizny po trądziku. Zabieg można przeprowadzać na różnych partiach ciała, nie tylko na twarzy, dekolcie, szyi czy skórze głowy, ale także po wewnętrznej stronie ud, na brzuchu i dłoniach w celu poprawy jędrności skóry lub profilaktycznie aby zapobiegać jej utracie. Do zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające m.in. kwas hialuronowy, bogaty koktajl witamin i soli mineralnych, glicerynę czy mikroelementy. Na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia skóry głowy polecana zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Zabieg wspomaga odrastanie włosów poprzez pobudzanie do wzrostu cebulek włosowych i stymulację krążenia, nawilża skórę głowy i mocno ją odżywia, a także zwiększa gęstość i grubość włosów.
Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.
Jak przygotować?
Jeśli planujemy zabieg mezoterapii igłowej nie powinniśmy korzystać z solarium lub sauny
Ile trwa zabieg?
Nakłuwanie skóry może trwać 15-30 minut, w zależności od wielkości obszaru na który podajemy preparat. Po zakończonym zabiegu ważne jest zabezpieczenie skóry kremem ochronnym z wysokim filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być subtelne zaczerwienienia, rzadziej niewielkie siniaki, które jednak szybko znikają po kilku dniach.
Przebieg zabiegu
Zabieg zawsze poprzedza konsultacja mająca na celu wywiad oraz dobór odpowiedniego preparatu, który zostanie użyty do zabiegu. Polega on na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, w powierzchownych warstwach skóry. Same nakłucia są mało bolesne, ale osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej jest praktycznie bezbolesny.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i karmienie piersią
- alergie na składniki preparatu
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- choroby nowotworowe
- stany zapalne na skórze, w tym czynna postać opryszczki
W czym może Ci pomóc mezoterapia mikroigłowa?
- zmniejszenie i wygładzenie płytkich zmarszczek
- redukcja cieni pod oczami
- delikatny lifting policzków
- poprawa konturu twarzy
- zmniejszenie wiotkości skóry
- zmniejszenie utraty włosów oraz ich wzmocnienie
O co pytacie najczęściej...
Efekty mezoterapii widać już po pierwszym zabiegu, ale aby osiągnąć zamierzony rezultat należy wykonać serię 3-4 zabiegów
Efekty widoczne są praktycznie od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy do pół roku. Dlatego zaleca się powtarzać zabieg nie rzadziej niż co 6 miesiecy.
Mezoterapia wykonywana jest strzykawką z bardzo cienką igłą, co sprawia, że ukłucia są niebolesne. Po zabiegu pozostają niewielkie punkciki na skórze. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od kilku do kilkudziesięciu godzin. Jeśli osoba ma niski próg wrażliwości na ból, zastosuje się miejscowe znieczulenie w kremie. Delikatny masaż skóry po zabiegu sprawia, że składniki są równomiernie rozprowadzane