Mezoterapia mikroigłowa

Opis zabiegu

Dzięki mezoterapii mikroigłowej można poprawić wygląd swojej cery, zmniejszyć widoczność blizn, drobnych zmarszczek. Podczas zabiegu wykonuje się mikronakłuwanie skóry wykorzystując specjalne jednorazowe stemple wyposażone w maleńkie i ultracienkie igły montowane w urządzeniu do mezoterapii. Powstałe mikrouszkodzenia pobudzają naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy skóry, bez żadnych syntetycznych substancji. Mikronakłuwanie pomaga w pozbyciu się blizn i rozstępów, ale także poprawia odżywienie skóry, jej gęstość i elastyczność czy zmniejsza pory skórne. Jest to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, który może być stosowany przy każdym typie skóry, także jeśli jest ona bardzo delikatna i cienka. Partia ciała, poddana zabiegowi zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Mezoterapię mikroigłową wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi i dekolcie. Zabieg ten można też wykonywać na biust, brzuch i dłonie.

Jak przygotować?

Jeśli planujemy zabieg mezoterapii mikroigłowej nie powinniśmy korzystać z solarium lub sauny. Zabieg wykonuje się na niepodrażnioną skórę. Planując mezoterapię należy odstawić preparaty z retinolem i pochodnymi witaminy A na miesiąc przed zabiegiem.  Nie należy też wykonywać głębokich peelingów czy mikrodermabrazji.

Ile trwa zabieg?

W zależności od wielkości obszaru zabiegowego nakłuwanie trwa od 20 – 40 minut.

Przebieg zabiegu

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed mikronakłuwaniem nakłada się preparat znieczulający na około 30 minut. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do zabiegu za pomocą urządzenia Dr Pen, przy użyciu którego kosmetolog wykonuje mikronakłucia skóry. Jeśli wcześniej nałożona została ampułka witaminowa to nakłuwając skórę wprowadza się ją, czego efektem będzie pobudzenie mikrokrążenia oraz szybkie wchłanianie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

W czym może Ci pomóc mezoterapia mikroigłowa?

O co pytacie najczęściej...

Skóra po mikronakłuciach goi się szybko, zazwyczaj kilka dni. W dniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. W procesie gojenia mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie wolno ich zdrapywać. Makijaż można wykonać po około 24 godzinach po zabiegu. Przez około tydzień należy używać preparatu wspomagającego regenerację, a także kremu ochronnego SPF 50.

Ból oraz dyskomfort podczas procesu mikronakłuwania jest minimalny. Tuż po zabiegu możliwe jest swędzenie i pieczenie. Do kilku dni po zabiegu mogą widnieć również zaczerwienienia i obrzęki. To naturalna reakcja organizmu. Proces gojenia trwa około tygodnia.

Scroll to Top