Peeling chemiczny

Opis zabiegu

Peeling chemiczny to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka często wraz z częścią skóry właściwej, co powoduje jego złuszczanie a w etapie końcowym prowadzi do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Głównym celem peelingu chemicznego nie jest złuszczenie skóry, ale właśnie jej regeneracja i pobudzenie jej do odnowy. W zależności od zastosowanego preparatu zabieg może mieć działanie oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia lub przeciwzmarszczkowe. W peelingu chemicznym chodzi o to, żeby usunąć zewnętrzne warstwy skóry, które zawierają defekty estetyczne oraz pobudzić naturalne procesy regeneracji w celu usunięcia problemów zlokalizowanych w głębszych warstwach. Składniki aktywne uczestniczą w dogłębnej stymulacji regeneracji skóry i procesów biosyntetycznych, niezbędnych do powstrzymania starzenia skóry.  Zabieg pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Niewątpliwą zaletą peelingu jest fakt, że to zabieg szybki i bezbolesny, dający natychmiastowe efekty.

Jak przygotować?

Należy zadbać o to aby skóra nie była podrażniona, czyli przed planowanym zabiegiem nie należy stosować samoopalaczy, peelingów, depilować ani golić skóry. Około dwóch tygodni przed nie wykonywać zabiegów z użyciem kwasów. Należy również stosować kremy z filtrem ochronnym przynajmniej na trzy tygodnie przed zabiegiem.

Ile trwa zabieg?

Zabieg zależnie od poddawanej partii, trwa zwykle ok. 45min.

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad w celu ustalenia oczekiwań, stanu zdrowia pacjenta oraz przebytych chorób, infekcji wirusowych, stosowanych leków. W pierwszym etapie zabiegu wykonywany jest demakijaż i skóra przemywana jest specjalnym preparatem przygotowującym. Następnie zabezpieczane są wrażliwe partie skóry i znamiona. Kolejny etap to nałożenie wcześniej dobranego peelingu na miejsce zabiegowe. Po rozpoczęciu aplikacji kwasu należy zacząć odliczać czas jego ekspozycji na skórę. Następnie następuje neutralizacja kwasu- jeżeli zachodzi taka potrzeba. Później skóra przemywana jest zimną wodą, by zniwelować efekt pieczenia w całości. Na zakończenie nakładana jest maska łagodząca i krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Dla kogo jest zabieg?

Peelingi można stosować dla skóry:

  • trądzikowej – zawierają substancje o działaniu oczyszczającym, normalizującym i antybakteryjnym,
  • dojrzałej – mają działanie regenerujące, odmładzające i przeciwzmarszczkowe,
  • z przebarwieniami – zawierają aktywne składniki rozjaśniające, wyrównujące koloryt cery i redukujące przebarwienia,
  • poszarzałej, zmęczonej pozbawionej blasku – głęboko nawilżają i rewitalizują skórę,
  • naczynkowej – delikatnie złuszczają, jednocześnie chroniąc delikatne naczynka krwionośne przed uszkodzeniami.

Przeciwwskazania do zabiegu:

W czym może Ci pomóc nasz peeling chemiczny?

O co pytacie najczęściej...

Zalecenia pielęgnacyjne dla osób poddających się złuszczaniu peelingami chemicznymi to:

  • unikanie dodatkowego podrażniania złuszczającego się naskórka,
  • ochronę skóry przed promieniami słonecznymi,
  • intensywne nawilżanie lub natłuszczanie skóry,
  • unikanie agresywnych środków pielęgnacyjnych (np. kosmetyków z alkoholem, kremów z kwasami).

Już po pierwszym zabiegu jest widoczny efekt, jednak dla pogłębienia oraz podtrzymania rezultatów, należy go powtórzyć co 7-14 dni w serii 3-6 zabiegów w zależności od preparatu i oczekiwań klienta.

Scroll to Top